ROLETKI

Roletki to obecnie najbardziej popularny i praktyczny system osłonowy okien. Są najprostszą formą ochrony pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem. Wyglądają efektownie zarówno w domu jak w biurze. W naszej ofercie znajduje się kilkaset wzorów i kolorów tkanin, zarówno zasłaniających jak i zaciemniających, co umożliwia ich dopasowanie do dowolnego wystroju i charakteru wnętrza. Dodatkowym elementem dekoracyjnym może być eleganckie zakończenie rolety falbaną.

system3W przypadku rolet w kasetkach wałek z tkaniną umieszczony jest w specjalnej skrzynce, która chroni materiał przed ewentualnym zabrudzeniem czy uszkodzeniem. Skrzynka ta może być wykonana z aluminium lub PVC i montowana na kręty lub przyklejana do listwy przyszybowej. Prowadnice boczne przyklejane są do listew przyszybowych za pomocą taśmy piankowej, tak więc eliminują prześwity i zapewniają stabilne prowadzenie materiału. Całość staje się spójnym elementem okna. Prowadnice i kasetka mogą występować także w kolorach drewnopodobnych.


 

  • System TRADYCYJNY

Uniwersalny uchwyt mocujący pozwala na zamontowanie roletki do ściany we wnęce lub na suficie. Trwały mechanizm łańcuszkowy gwarantuje trwałość i wygodę w obsłudze. Dzięki swojej konstrukcji istnieje możliwość zastosowania w roletkach mechanizmu sprężynowego oraz reduktora prędkości. Na życzenie klienta możemy dopasować kolor mechanizmu łańcuszkowego do koloru kasetki. Standardowo mechanizm wraz z łańcuszkiem dostępny jest w kolorze białym lub brązowym.

 

  • System MINI

System MINI idealnie nadaje się do montażu na skrzydła okienne. Mechanizm łańcuszkowy wyposażony jest w hamulec dzięki czemu tkanina zatrzymuje się na dowolnej wysokości. Roletka wyposażona jest w znacznie mniejszy mechanizm łańcuszkowy. Dzięki swojej konstrukcji montaż możliwy jest bez wiercenia w skrzydle okiennym.

 

fotka-1Roletka międzyszybowa stanowi nowatorskie połączenie szyby zespolonej i rolety. Wykonana jest z wysokogatunkowej tkaniny poliamidowej, pokrytej specjalna farbą aluminiową. Sterowanie rolety odbywa się za pomocą łatwego w obsłudze umieszczonego na skrzydle panelu sterującego. Do zasilania zastosowano akumulatorki ładowane przez fotoogniwa. Moc fotoogniwa zapewnia stały zapas energii również w miesiącach zimowych.

Szyba z roletą może być montowana w każdym oknie ściennym (zabudowanym w pozycji pionowej) PVC, drewnianym lub aluminiowym. Doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o dużej wilgotności oraz tam gdzie wymagane jest utrzymanie czystości ( łazienki ,gabinety zabiegowe, przychodnie , szpitale itp.)