Technologia Przyszłości

Współczesna architektura wymaga nowych standardów. Energooszczędność, solidność, trwałość, bezpieczeństwo, to aspekty, które wyznaczają kierunek w budownictwie trend, który dla świadomego inwestora finansowo się opłaca. Już dzisiaj stworzyliśmy nową gamę okien AlpineEnergy spełniającą  wszystkie wymagania stawiane oknom w przyszłości. Perfekcyjna forma  połączona z najnowocześniejszą technologią zapewnia wyjątkową oszczędność energii. Linia ta dedykowana jest do budownictwa energooszczędnego a nawet pasywnego. Harmonijne kształty, mocna konstrukcja to gwarancja ponadczasowej elegancji. Dodatkowe detale i elementy pozwalają na podkreślenie własnego stylu oraz dają nieograniczone możliwości kreowania okien.

Portrait of cosy middle aged couple standing near a window at home


Alpvidok_006ineEnergy to starannie zaprojektowany system klasy A o budowie wielokomorowej i głębokości zabudowy 82 mm. Siedmiokomorowa konstrukcja ramy zapewnia doskonałe parametry izolacyjności termicznej ( Uf≤ 1,0 W/m2K) . Zastosowany pakiet dwukomorowy 4/14/4/14/4, ciepła ramka TGI  to rozwiązanie dla tych, którzy naprawdę chcą płacić mniejsze rachunki za ogrzewanie.  Możliwość użycia nowej generacji wzmocnienia łaczącego stal z kompozytem jeszcze bardziej pozwala poprawić współczynnik przenikania ciepła do wartości Uw≤ 0,77 W/m2K dla okna referencyjnego 1230 x 1480, co udokumentowało Laboratorium Techniki Budowlanej. To parametr, która spełnia nawet najbardziej restrykcyjne wymagania stawiane domom pasywnym.


dreamstime977-x-510

Wyjątkowa budowa profili spełnia najwyższy standard RAL –grubość ścian zewnętrznych   wykonanych w klasie A to gwarancja wyjątkowej sztywności i stabilności konstrukcji przez wiele lat.

Zastosowanie trzech uszczelek zewnętrznej, wewnętrznej oraz środkowej idealnie chroni przed hałasem, zimnem i wilgocią. Środkowa uszczelka tworzy poza tym tzw. suchą komorę, dodatkowo zabezpieczającą okucie przed wodą opadową. Wysoka jakość materiału, z którego wykonane są uszczelki zapewniają ich długą żywotność a co za tym idzie szczelność i niezawodność stolarki. Szeroka paleta kolorów uszczelek podnosi estetykę stolarki.

Nowy design klamki daje poczucie ponadczasowej elegancji.

Szeroki zakres możliwości zastosowania pakietów szybowych pozwala na kreowanie okien o wyjątkowych parametrach termicznych, akustycznych oraz odpornych na włamanie. Głębokie osadzenie szyby w profilu powoduje redukcję mostków termicznych ograniczając skraplanie się pary wodnej na krawędziach szyb.

Gładka powierzchnia profili jest wyjątkowo odporna na zabrudzenia i łatwa w pielęgnacji.

Szeroka paleta kolorystyczna w połączeniu z wykończeniem odzwierciedlającym strukturę drewna lub aluminium daje inwestorom pełną swobodę działania.

7- letnia gwarancja daje pewność utrzymania pożądanych właściwości użytkowych z upływem czasu.

Perfekcyjna forma łączy klasykę z nowoczesnością, tworząc okna ponadczasowe, piękne i eleganckie przez długie lata.


Korzyści linii AlpineEnergy :

  • Energooszczędność
  • Wyjątkowa stabilność
  • Szczelność
  • Bezpieczeństwo
  • Niezawodność i komfort użytkowania
  • Ponadczasowy design

AlpineEnergy to linia dla świadomych inwestorów, poszukujących rozwiązań przyszłości. To innowacyjna technologia zamknięta w nowoczesnej, prostej formie gwarantującej ponadczasową elegancję. To podkreślenie własnego stylu w połączeniu z niezawodnością i najwyższym komfortem użytkowania. To inwestycja na lata dostępna już dziś.